A A A

Intel przeznaczy miliardy na pracowników

18 grudnia 2021, 12:20
Personel Intela może liczyć na zastrzyk gotówki.
Intel przeznaczy miliardy na pracowników

Premia dla utalentowanych

Intel ma zamiar utrzymać utalentowanych pracowników, a także zwerbować nowych za pomocą motywacji finansowej. Jest to na pewno dobry pomysł w czasach dużej konkurencji w branży półprzewodników i zagrożenia drenażem talentów przez rywalizujące z Intelem koncerny.

Jeden z największych na świecie producentów układów scalonych chce przeznaczyć na wynagrodzenia dodatkowe 2,4 mld dolarów. Miliard dolarów ma być wypłacony w gotówce, a 1,4 mld w akcjach. Odpowiedni fundusz zostanie uruchomiony już na początku 2022 roku. Intel stwierdził, że wypłaci te pieniądze załodze, aby „napędzać swoją strategię biznesową".

W Intelu zatrudnionych jest obecnie około 110 tys. specjalistów, którzy pracują w wielu krajach świata. W Oregonie (USA), gdzie koncern ma swoje najważniejsze obiekty i zatrudnia około 30 tys. pracowników, w 2021 roku na płace przeznaczono 4,6 mld dolarów, czyli około 150 tys. dolarów na jednego zatrudnionego. Dodatkowe 2,4 mld dolarów na wynagrodzenia dla 110 tys. pracowników, oznaczać będzie około 21 tys. dolarów premii dla każdego z nich.

fot. StartupStockPhotos – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto