A A A

Internauci porzucają IE 6

3 lutego 2010, 10:01
Internauci porzucają IE 6

Internet Explorer 6 po latach dominacji stracił pozycję lidera wśród najpopularniejszych przeglądarek na świecie.  Stało się tak za sprawą luk, które narażały użytkowników na niebezpieczeństwo ze strony cyberprzestępców.

Na chwilę obecną, najpopularniejszą przeglądarką jest IE 8, której używa niecałe 23 proc. internautów. Na drugim miejscu znalazła się właśnie 6 wersja IE (20 proc.). Najniższy stopień podium zajmuje Firefox 3.5, z którego korzysta 17 proc. internautów.

Kolejno na liście znalazły się: IE 7 z ponad 14 proc. udziałem w rynku, Firefox 3.0 (5 proc.), Chrome 3.0 (prawie 4 proc.), oraz Safari (3,5 proc.).

Spadek IE6 jest podyktowany wykrytą groźną luką, która narażała internautów na ataki cyberprzestępców. Do porzucenia przeglądarki nawoływały nawet  różnego rodzaju instytucje rządowe i organizacje.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto