A A A

Internet nominowany do...Pokojowej Nagrody Nobla

3 lutego 2010, 11:32
Internet nominowany do...Pokojowej Nagrody Nobla

O tym, że internet ma ogromny wpływ na nasze codzienne życie wie już chyba każdy. Pracownicy włoskiego serwisu Wired uznali jednak, że rola globalnej sieci jest nie do przecenienia i zgłosili kandydaturę internetu do...Pokojowej Nagrody Nobla.

Pomysł w głowach pracowników serwisu Wired narodził się w  listopadzie. Włosi uznali, że jest wystarczająco dużo argumentów przemawiających za zgłoszeniem kandydatury internetu do Nagrody Nobla. Zdaniem pomysłodawców, globalna sieć w dużym stopniu służy do walki o wolność słowa, pokój i przestrzeganie praw człowieka. Jeśli Obama mógł, to dlaczego nie internet....? - pytali się zapewne pracownicy serwisu Wired.

Sam pomysł może wydawać się dziwny, ale wszyscy podchodzą do niego jak najbardziej poważnie. Świadczy o tym chociażby fakt, iż całą ideę poparło kilka znanych osób, jak: Shirin Ebadi - pierwsza muzułmańska kobieta z Iranu, która w  2003 roku otrzymała pokojowego Nobla, czy Giorgio Armani.

Za kandydatura internetu do Pokojowej Nagrody Nobla opowiedziały się koncerny: Microsoft Italy, Telecom Italia, Sony Ericsson, Vodafone Italy, Tiscali, Fineco, Fastweb, H3G  oraz Citroen.

Termin zgłaszania kandydatów do Pokojowej Nagrody Nobla upłynął 2 lutego, natomiast zwycięzca zostanie ogłoszony w październiku. Powstaje jednak pytanie. Kto w chwili triumfu odbierze nagrodę...?


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto