A A A

Internet szkodzi drzewom

22 listopada 2010, 11:36
Internet szkodzi drzewom

O tym, że wirtualne faktury – w przeciwieństwie do papierowych – są nieszkodliwe dla środowiska, operatorzy komórkowi informują nas na każdym kroku. Okazuje się jednak, że internet również może szkodzić drzewom...

Jakiś czas temu ludzkość przechodziła przez etap „Wi-Fi jest szkodliwe dla zdrowia”. Hasło to uległo obecnie kosmetycznej poprawce i głosi, że sieć bezprzewodowa jest bardzo niebezpieczna dla drzew. Wszystko zaczęło się w duńskim mieście Alphen aan den Rijn, w którym zauważono znaczny przyrost liczby drzew z różnymi naroślami. Sprawą postanowili zająć się naukowcy z Uniwersytetu Wagenigen. Przez trzy miesiące poddawali oni jesiony działaniu fal sieci bezprzewodowej. Tyle wystarczyło by móc zaobserwować zwiększenie się ilości chorób i różnych anomalii występujących w ich przypadku.

Badacze twierdzą, że tego typu chorobami zagrożone są wszystkie drzewa występujące w zachodniej części świata, jednak wciąż trzeba przeprowadzić wiele dodatkowych badań, aby móc uznać ich tezę za stuprocentowo pewną.

Znowu w życiu nam nie wyszło...

Foto: Fred Fokkelman / stock.xchng


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto