A A A

Internetowi oszuści zatrzymani!

2 sierpnia 2007, 15:35
Internetowi oszuści zatrzymani!

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Komputerową Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zatrzymali parę oszustów działających na internetowych portalach aukcyjnych. Dzięki współpracy z Działem Bezpieczeństwa portalu Allegro w ubiegły poniedziałek w jednej z kawiarenek internetowych na terenie Siemianowic Śląskich policjanci zatrzymali 22-letnią kobietę i jej 24-letniego partnera.

Para nie miala stałego miejsca zamieszkania i z racji swojego zajęcia przenosiła się z miejsca na miejsce. Policjanci szacują, że w okresie swojej blisko 3-letniej działalności przestępcy mogli korzystać aż ze 120 różnych kont na serwisach aukcyjnych Allegro i Ebay. Na aukcji nie oferowali do sprzedaży nigdy więcej niż dwóch nowych telefonów komórkowych po atrakcyjnych cenach, tłumacząc ich pochodzenie programem wymiany aparatów u operatorów. “Komórek” takich nigdy nie mieli i po wpłacie na konto nie wysyłali ich klientowi. Pieniądze wpływały na konta bankowe założone na różne osoby. W chwili zatrzymania znaleziono przy nich karty bankomatowe, kody aktywacyjne i telefony komórkowe.

Z odczytanych wiadomości SMS ustalono korespondencję oszustów z niezadowolonymi klientami, którzy nie otrzymali zamówionego towaru. Przestępcy logowali się wyłącznie z kawiarenek internetowych na terenie Śląska i Małopolski. Co ciekawe, swoje zajęcie traktowali jako normalną pracę. Do kafejek wychodzili rano i kończyli zawsze przed 16.00, później już wyłącznie odpoczywając. Wczoraj, decyzją sosnowieckiego sądu, przestępcza para została tymczasowo aresztowana. Teraz policjanci prowadzący sprawę skupiają się na ustaleniu oszukanych klientów, oszacowaniu liczby oszustw oraz sumy wyłudzonych pieniędzy. Za przestępstwa te zatrzymanym może grozić nawet 8 lat więzienia.

Źródło: KWP Katowice


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto