A A A

Jak wielki jest Facebook?

7 października 2019, 08:20
Firma Data Reportal opublikowała raport na temat użytkowników serwisów społecznościowych.
Jak wielki jest Facebook?

Według dokumentu Q3 Global Digital Statshot w trzecim kwartale bieżącego roku liczba aktywnych użytkowników platform społecznościowych przekroczyła 3,5 miliarda. Dwie trzecie z nich to osoby korzystające z Facebooka – w serwisie tym zarejestrowanych jest 2,4 miliarda kont.

Nie należy zapominać, że Facebook jest również operatorem platform i usług takich jak Instagram, WhatsApp i Messenger. Wszystkie one mogą pochwalić się dziesięciocyfrową liczbą użytkowników: Instagram ma ich już ponad miliard, Messenger – 1,3 miliarda, a WhatsApp – 1,6 miliarda.

W świecie mediów społecznościowych jedynym przedsiębiorstwem, które może konkurować z Facebookiem, wydaje się korporacja Tencent. To dostawca popularnego na Dalekim Wschodzie komunikatora WeChat – ma on 1,1 miliarda użytkowników. Z drugiego komunikatora Tencenta – QQ – korzysta 823 miliony osób, a na platformie społecznościowej Qzone działają 572 miliony aktywnych kont.

Liczbę pół miliarda użytkowników osiągnął program TikTok chińskiej firmy ByteDance. Dalsze miejsca zajęły serwisy Redditt oraz Twitter – w obydwu zarejestrowano 330 milionów kont.

fot. Data Reportal


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto