A A A

Jakie emoji cieszyły się największą popularnością w mijającym roku?

5 grudnia 2021, 12:00
Na podium stanęła „twarz płacząca z radości". Drugie miejsce należało do...
Jakie emoji cieszyły się największą popularnością w mijającym roku?

Kciuk w górę na topie

Unicode Consortium, organizacja non-profit działającej na rzecz utrzymania standardów systemów kodowania na komputerach, opublikowała dane na temat najczęściej używanych emoji w 2021 roku.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła twarz płacząca z radości, a kolejne – czerwone serduszko. Trzecim najbardziej popularnym graficznym symbolem jest grafika przedstawiająca tarzanie się ze śmiechu po podłodze. Tradycyjnie wciąż bardzo lubimy okraszać nasze komunikaty znakiem kciuka w górę.

Największą porażkę pod względem popularności zaliczyła w tym roku emoji „uśmiechnięta twarz z uśmiechniętymi oczami", która spadła na dziesiątą pozycję z piątej.

W kategorii transportu zwycięski okazał się „statek rakietowy", w kategorii części ciała – napięty biceps, zaś wśród emoji zwierząt najbardziej polubiliśmy symbol motyla.

fot. Unicode Consortium


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto