A A A

Japończycy uruchomią sieć 6G

18 stycznia 2022, 08:30
Koncern NTT planuje uruchomienie sieci 6G w 2025 roku.
Japończycy uruchomią sieć 6G

W 2025 roku na światowej wystawie Expo w japońskiej Osace ma zadebiutować system usług mobilnych szóstej generacji (6G) opracowany przez koncern NTT (Nippon Telegraph and Telephone). Na sztucznej wyspie Yumeshima, na której odbędzie się wystawa, firma zbuduje pilotażową sieć telekomunikacyjną 6G obsługującą imprezę. Koncern planuje do roku 2030 uruchomić swoje usługi komercyjnie.

Infrastruktura 6G pod nazwą IOWN (Innovative Optical and Wireless Network) ma opierać się o systemy optycznej i bezprzewodowej transmisji danych. Firma NTT deklaruje, że zamierza w swojej technologii pominąć konwersję sygnału optycznego na elektryczny ze względu na jej energochłonność. Dzięki temu szybkość transferu w sieci ma być 125 razy wyższa niż w systemach konwencjonalnych, a zużycie energii elektrycznej ma spaść do 1 proc. obecnego zapotrzebowania.

Dzięki sieci 6G organizator światowej wystawy Expo 2025 planuje zorganizować wirtualną ekspozycję w metawersie, którą użytkownicy będą mogli odwiedzić online za pomocą awatarów.

fot. Life-Of-Pix - Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto