A A A

Japonia wspiera powstające fabryki chipów

25 listopada 2021, 16:00
Japoński rząd przeznaczy 5,2 miliarda dolarów na dofinansowanie budowy zakładów wytwarzających układy scalone.
Japonia wspiera powstające fabryki chipów

Jeden duży zakład, kilka mniejszych fabryk

Japońskie władze uruchamiają pakiet stymulacyjny, w ramach którego zainwestują blisko 3,5 miliarda dolarów w nową fabrykę budowaną przez koncern TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.) w prefekturze Kumamoto (w południowo-zachodniej Japonii). Całkowita wartość tajwańskiego zakładu wyniesie 7 miliardów dolarów.

Dodatkowe 1,7 miliarda dolarów zostanie przeznaczone przez japońskie władze na utworzenie innych fabryk, w tym amerykańskiego producenta chipów pamięci Micron Technology i rodzimą Kioxia Holdings.

Japoński sektor produkujący chipy, światowy lider w latach 80. XX wieku, przeżywa od trzech dekad kryzys, głównie z powodu brak inwestycji cyfrowych oraz wzrostu znaczenia konkurencji – zwłaszcza tajwańskiej.

fot. TSMC


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto