A A A

Jason Chen - nowy szef firmy Acer

5 stycznia 2014, 09:13
Jason Chen  - nowy szef firmy Acer
Stanowisko prezesa oraz globalnego CEO Acer objął Jason Chen. Chen, którego głównym zadaniem będzie przeprowadzenia Acera przez planowane zmiany w firmie, zastąpił na tym stanowisku J.T. Wanga, który w grudniu odszedł z firmy.

Przewodniczący zarządu Acer, Stan Shih, powiedział: „Jason jest doskonałym managerem z ogromnym doświadczeniem. Jego szerokie perspektywy i chęć podejmowania wyzwań sprawiają, że naszym zdaniem jest to idealna osoba do przeprowadzenia nas przez okres zmian w firmie. Jesteśmy w pełni zgodni w zakresie strategii i rozwoju firmy Acer”.

Chen obejmie stanowisko prezesa i CEO firmy Acer, natomiast Shih dalej będzie pracował jako przewodniczący zarządu Acer oraz przewodniczący komitetu przemian. Chen również wejdzie w poczet członków komitetu i wspólnie z nimi będzie odpowiedzialny za opracowywanie inicjatyw zmian. Do jego kompetencji należeć będzie także wspomaganie komunikacji pomiędzy zarządem i zespołem zarządzania.

Nim dołączył do Acera, Janson Chen pracował w TSMC, od 2005 r. na stanowisku wiceprezesa ds. rozwoju firmy, od 2008 r. zajmował stanowisko starszego wiceprezesa ds. międzynarodowej sprzedaży i marketingu. W latach 1991-2005 Chen był związany z firmą Intel, gdzie piastował wiele stanowisk w działach sprzedaży i marketingu. Do firmy Intel dołączył jako kierownik sprzedaży w Tajwanie, następnie został regionalnym kierownikiem sprzedaży w Chinach. Później awansował na wiceprezesa i głównego kierownika regionu Azji Pacyficznej. Z czasem Chen został wiceprezesem grupy sprzedaży i marketingu w centrali firmy w Stanach Zjednoczonych.

Przed dołączeniem do Intel, w latach 1988-1991, Chen pracował dla IBM w Tajwanie. Chen urodził się w 1961 r. Uzyskał tytuł licencjata na kierunku zarządzanie biznesem ze specjalizacją zarządzanie komunikacją i transportem na uniwersytecie Cheng Kung w Tajwanie, gdzie został również uhonorowany przez Północnoamerykańskie Stowarzyszenie Absolwentów. Chen ukończył studia MBA na uniwersytecie Missouri w Stanach Zjednoczonych i jest znaną osobą w środowisku IT.

Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto