A A A

JioPhone – teoretycznie darmowy smartfon

24 lipca 2017, 12:00
Telefon JioPhone trafił do sprzedaży na terenie Indii w cenie 85zł. Ciekawostką jest fakt, że użytkownicy, którzy go zakupią mogą otrzymać całkowity zwrot pieniędzy.
JioPhone – teoretycznie darmowy smartfon

JioPhone nie wyróżnia się absolutnie niczym, nawet jak na zwykły telefon - ma 2,4-calowy ekran, numeryczną klawiaturę i wszystkie podstawowe funkcje zwykłej komórki. Jego cechami charakterystycznymi są zupełnie inne elementy.

Oprócz wspomnianego zwrotu kosztów za zakup, SMS-y i rozmowy wykonane przy pomocy Jio są darmowe, wszystko w ramach technologii VoLTE wspieranej przez operatora sprzedającego telefon. Kupujący dostanie nawet solidny pakiet internetowy, jeśli będzie chciał korzystać z sieci.

Opisywany model biznesowy nie jest zaskoczeniem. W Indiach, gdzie comiesięczna opłata z usługi (w tym przypadku - około 8 zł) odgrywa istotną rolę, musi być odpowiednio dobrana do potrzeb abonentów. Oczywiście JioPhone, pomimo zwrotu pieniędzy po trzech latach, nie jest darmowy (trzeba płacić za usługę), jednak sam pomysł jest interesujący.

Sprzęt ma trafić do sprzedaży we wrześniu. Czy takie model sprzedaży przyjąłby się w Polsce?


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto