A A A

Kamery Nest z obniżoną jakością obrazu

16 kwietnia 2020, 16:10
To kolejna usługa, której twórcy chcą nieco odciążyć sieć.
Kamery Nest z obniżoną jakością obrazu

Google zapowiedział obniżenie jakości obrazu z kamer bezpieczeństwa.

Nest to stworzony przez koncern z Mountain View system kamer bezpieczeństwa. Firma zdecydowała się tymczasowo obniżyć w kolejnej aktualizacji jakość obrazu. Jako powód podano pandemię Covid-19 i zwiększone obciążenie sieci. Użytkownicy sprzętu mają otrzymać powiadomienia o tym fakcie w najbliższych dniach.

 

Oszczędność

W przypadku pojedynczej kamery przez miesiąc jej pracy i zapisywania danych na serwerach zużywane jest ok. 400 GB transferu miesięcznie. W ramach globalnego ustalania priorytetów przepustowości firma zredukuje nieco jakość nagrań, prawdopodobnie do poziomu średnio-wysokiego, który zużywa 300 GB. Odciążenie łącz ma zapewnić lepszy transfer przy aktywnościach związanych z pracą lub edukacją.

 

Wolny wybór?

Google informuje jednak, że wciąż możliwe będzie powrócenie do dawnych ustawień (jeżeli użytkownik uzna to za stosowne). Firma będzie jedynie obniżać jakość w ustawieniach domyślnych, ale jeżeli nie będą nam one odpowiadały, zawsze można ją zwiększyć do poprzedniego poziomu. Wygląda więc na to, że łącza sieciowe odciążą głównie bardziej leniwi użytkownicy.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto