A A A

Kanada zmienia politykę wobec piratów

19 listopada 2007, 12:35
Kanada zmienia politykę wobec piratów

W Kanadzie walka z piractwem zmienia oblicze. Tamtejsza policja uznała, że trzeba zwalczać przyczyny nielegalnego procederu, a nie jego skutki.
Funkcjonariusze nie będą już ścigać osób pobierających z sieci materiały chronione prawami autorskimi, a zabiorą się za grupy przestępcze czerpiące zyski z piractwa. Przedstawiciele policji, uzasadniając tę decyzję stwierdzili, że służbom brakuje środków i czasu, aby wytropić każdą osobę prywatną, która łamie prawa autorskie. Szczególnie w czasach, gdy kopiowanie pirackich plików jest ogólnie dostępne i bardzo proste. Decyzja zbiega się w czasie z opublikowaniem raportu przygotowanego na zlecenie kanadyjskiego Ministerstwa Przemysłu. Czytamy w nim, że popularność sieci P2P, w których udostępniane są pirackie materiały, ma pozytywny wpływ na ilość sprzedanych, legalnych nośników z muzyką, filmami czy grami.

Źródło: The Inquirer


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto