A A A

Kanał Sky News Australia zbanowany na platformie YouTube

1 sierpnia 2021, 21:00
Blokada nie jest jednak permanentna i potrwa tydzień.
Kanał Sky News Australia zbanowany na platformie YouTube

Tygodniowa przerwa

Sky News Australia, kanał informacyjny działający dwadzieścia cztery godziny na dobę, przez tydzień nie może publikować nowych treści na platformie YouTube. Wynika to z naruszenia przez niego zasad portalu dotyczących informowania o koronawirusie. Na oficjalnej stronie Sky News pojawił się komunikat, głoszący, iż „Sky News Australia uznaje prawo YouTube'a do egzekwowania swojego regulaminu i z niecierpliwością czeka na to, by kontynuować publikowanie popularnych newsów". Powód blokady nie został podany oficjalnie, lecz australijskie media donoszą, iż przyczyną bana było negowanie przez Sky News Australia pandemii COVID-19 i promowanie „alternatywnych", uznawanych przez naukowców za szkodliwe, metod leczniczych.

 

Niezależny kanał?

Stacja Sky News Australia była wielokrotnie krytykowana przez komentatorów i ekspertów jako kanał niezachowujący obiektywności i przejawiający tendencję do sympatyzowania ze skrajną prawicą. W 2018 r. program spotkał się z ostrą krytyką po opublikowaniu dyskusji z neonazistowskim aktywistą Blairem Cottrellem. Kanał subskrybowany jest na YouTubie przez ponad 1,85 miliona użytkowników i można oglądać go na całym świecie poprzez platformę Google'a lub w telewizji kablowej i satelitarnej w Australii.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto