A A A

Kapsuły samobójcze dla Szwajcarów

10 grudnia 2021, 14:00
Firma Exit International chce dostarczać plany urządzeń do eutanazji w kolejnym kraju.
Kapsuły samobójcze dla Szwajcarów

Na własne życzenie

Firma Exit International, wytwórca kapsuł samobójczych Sarco drukowanych techniką 3D, zamierza w przyszłym roku zadebiutować ze swoim urządzeniami w Szwajcarii. Według ekspertyz prawnych korzystanie z kapsuł jest zgodne ze szwajcarskimi przepisami.

Dr Philip Nitschke, aktywista walczący o prawo do eutanazji i konstruktor kapsuły, mówi że po uzyskaniu zgody na wejście na szwajcarski rynek firma nie będzie sprzedawała urządzeń w tradycyjny sposób. Klienci nieodpłatnie otrzymają tylko projekt kapsuły i samodzielnie ją wydrukować.

Szwajcaria zalegalizowała tzw. wspomagane samobójstwa. W zeszłym roku w ten sposób zakończyło życie około 1300 osób. Szwajcarzy popełniają samobójstwo przez spożycie roztworu leków nasennych i uspokajających.

Kapsuła działa inaczej. Urządzenie jest aktywowane z wewnątrz przez osobę chcącą zakończyć życie. Po naciśnięciu przycisku otwiera ona zbiornik zawierający azot, który wypiera powietrze. Skutkuje to utratą przytomności i śmiercią po około 10 minutach. Urządzenie jest również wyposażone w przycisk awaryjnego wyjścia.

fot. Exit International


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto