A A A

Karta dźwiękowa od Creative

8 kwietnia 2014, 11:50
Creative zaprezentował nową kartę dźwiękową Creative Sound Blaster Z, przygotowaną przede wszystkim pod kątem fanów gier komputerowych.
Karta dźwiękowa od Creative

Większość użytkowników komputerów PC zadowala się syntetycznym, mało naturalnym brzmieniem generowanym przez zintegrowane układy audio. Nie wiedzą co tracą, bowiem standardowe rozwiązania i te dedykowane dzieli prawdziwa przepaść. Klasycznym przykładem jest układ Creative Sound Blaster Z, mający odstęp sygnału od szumu na poziomie 116 dB. To oznacza, że karta oferuje dźwięk o czystości powyżej 99,9 procent, a jakość produktu Creative jest ponad 35 razy lepsza od zintegrowanej karty audio.

Creative Sound Blaster Z swoje nieskazitelne brzmienie zawdzięcza procesorowi dźwięku i głosu Sound Core 3D, który współpracuje z technologiami SBX Pro Studio. Rezultatem tej kooperacji jest realistyczny, przestrzenny dźwięk i spersonalizowane efekty audio. Kolejny wyróżnik karty stanowi Crystal Voice, rozwiązanie gwarantujące czystość głosu podczas gier, czatów internetowych czy konferencji wideo. Warto zaznaczyć, że nabywca karty otrzymuje w komplecie mikrofon stereo Sound Blaster.

Karta obsługuje nagrywanie w standardzie ASIO przy opóźnieniach rzędu milisekundy i minimalnym obciążeniu procesora. Technologie Dolby Digital i DTS umożliwiają przesyłanie sygnału audio do dekodera lub zestawu kina domowego za pośrednictwem pojedynczego kabla.

Creative Sound Blaster Z ma wzmacniacz słuchawkowy, współpracujący z zestawami o dużej impedancji, nawet do 600 omów. Karta obsługuje zestaw audio 5.1, ma wbudowane gniazda mikrofonowe i słuchawkowe, oraz wejście i wyjście optyczne TOSLINK. Do współpracy z kartą zalecany jest co najmniej procesor Intel Core2 Duo lub AMD 2,2 GHz. Układ jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows 7, Windows 8.

Cena karty wynosi 349 PLN

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto