A A A

Karta pamięci jednokrotnego zapisu

17 lipca 2008, 14:54
Karta pamięci jednokrotnego zapisu

Najnowsza karta pamięci zaprezentowana przez firmę SanDisk już w samym oznaczeniu nazwy zawiera wskazówki odnośnie jej przeznaczenia. SD WORM (Write Once Read Many) oznacza możliwość jednokrotnego zapisu i później wielokrotnego odczytu danych.
Karta jest przeznaczona do zastosowań, w których najważniejsze jest bezpieczeństwo i wiarygodność przechowywanych danych. Zapisane na karcie informacje nie mogą w żaden sposób zostać zmodyfikowane, zastąpione ani skasowane, ale z łatwością dają się odczytać w tradycyjnym czytniku. Producent deklaruje, że przy zapewnieniu odpowiednich warunków przechowywania karta może służyć jako cyfrowe archiwum nawet około 100 lat, bez obawy utraty zapisanych danych. Dodatkowo istnieje też możliwość zaszyfrowania lub zabezpieczenia hasłem informacji zawartych na karcie, co uchroni je przed dostępem osób trzecich.

Wkrótce karta SD WORM zapewne znajdzie szerokie zastosowanie w czarnych skrzynkach, będzie wykorzystywana podczas śledztw policyjnych czy procesów sądowych. Zaprezentowana karta cechuje się niewielką pojemnością sięgającą 128 MB, ale już wiadomo, że jeszcze w tym roku mają się pojawić pojemniejsze modele. Cena nowego produktu nie została podana.

Źródło: SanDisk


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto