A A A

Karty graficzne AMD Radeon Serii R9 i R7

27 września 2013, 08:34
Karty graficzne AMD Radeon Serii R9 i R7

Firma AMD zaprezentowała najnowsze karty graficzne AMD Radeon R9 290X, R9 290, R9 280X, R9 270X, R7 260X oraz R7 250. Są to pierwsze karty graficzne firmy AMD w nowej erze gier komputerowych zdefiniowanej przez ekrany UltraHD, „rewitalizację” rozwoju silników gier oraz nową generację gier.

- Karty graficzne AMD Radeon Serii R9 i R7 są nowymi kartami graficznymi na nową erę w gamingu,- powiedział Matt Skynner, corporate vice president i general manager, Graphics Business Unit w AMD.


Technologie Mantle i Graphics Core Next: uproszczenie miedzyplatformowego rozwoju gier

Wielokrotnie nagradzana architektura Graphics Core Next (GCN) w kartach graficznych AMD Radeon Serii R9 i R7 nadal będzie służyła jako siła napędowa dla Ujednoliconej Strategii Gamingowej, która określa podejście AMD do zapewnienia równych możliwości gry na komputerach czy to w salonie czy też poprzez chmurę – wszędzie dzięki technologiom AMD Radeon znajdujących się zarówno w kartach graficznych AMD i procesorach APU. Cztery filary Ujednoliconej Strategii Gamingowej – konsole, chmura, treść i klient – łączą się wraz z wprowadzeniem technologi Mantle.

Wraz z technologią Mantle gry takie jak „Battlefield 4” studia DICE otrzymają możliwość do komunikowania się natywnym językiem architektury Graphics Core Next, prezentując tym samym głębszy poziom optymalizacji sprzętu. Technologia Mantle pomoże również deweloperom w jednym prostym procesie powoływać do życia gry na wielu platformach dzięki wykorzystaniu podobieństw w zapędzanych przez architekturę GCN komputerach i konsolach. Wraz z wprowadzeniem Mantle, firma AMD umacnia swoją pozycję wiodącego dostawcy szybkich i sprawnych platform do rozwoju gier. Technologia Mantle zostanie szczegółowo przedstawiona w trakcie konferencji AMD Developer Summit APU13, która odbędzie się między 11 a 13 listopada w San Jose w Kalifornii.Technologia AMD TrueAudio: pierwszy na świecie programowalny potok audio

Technologia AMD TrueAudio umożliwia twórcom gier wykorzystanie programowalnego potoku audio obliczanego przez kartę graficzną, dając im w ten sposób szansę na stworzenie unikalnego, artystycznego wyrazu w sferze dźwięku gry dokładnie w taki sam sposób, jak programowalny potok graficzny pozwala urzeczywistnić niczym nieograniczoną wizję artystyczną w grafice. Gry obsługujące to rozwiązanie za sprawą dźwięku kierunkowego i innych, nowych możliwości audio mogą otrzymać bardziej realistyczną dynamikę środowiska i jeszcze bogatsze efekty dźwiękowe. Technologia AMD TrueAudio zwiększa audio-realizm symulując to, jak ludzki mózg odbiera dźwięk.

Technologia AMD Multi-Display: przeprojektowana z myślą o graniu w ultra-rozdzielczości

Karty graficzne AMD Radeon Serii R9 i R7 zostały stworzone do grania wyświetlaczach o rozdzielczości UltraHD (3840x2160) włączając w to obsługę wyświetlaczy 2160p60, która zostanie dodana w nadchodzącym wydaniu sterowników AMD Catalyst. Dodatkowo gracze bardziej przyzwyczajeni do technologii wielu monitorów AMD Eyefinity będą mogli używać jakichkolwiek kombinacji podłączeń monitorów podczas łączenia monitorów do portów DVI or HDMI w ich systemach.

Karty graficzne AMD Radeon Serii R9 i R7 będą dostępne w sprzedaży już w niedalekiej przyszłości.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto