A A A

Karty graficzne ZOTAC GAMING GeForce RTX z serii 20

23 sierpnia 2018, 07:20
Marka ZOTAC zaprezentowała nowe karty graficzne GeForce RTX z serii 20. Zaprojektowane całkowicie od nowa, będą dostępne w wersjach AMP z dwoma lub trzema wentylatorami.
Karty graficzne ZOTAC GAMING GeForce RTX z serii 20

Najnowsze procesory graficzne NVIDIA GeForce RTX zdefiniowały na nowo jakość komputerowej grafiki i umieściły poprzeczkę wydajności na zupełnie nowym poziomie. Dzięki zastosowaniu najnowszej architektury procesorów graficznych, NVIDIA Turing, oraz za sprawą rewolucyjnej platformy NVIDIA RTX, nowe karty graficzne udostępniają użytkownikom technologię śledzenia promieni (ang. ray tracing) realizowaną w czasie rzeczywistym, sztuczną inteligencję oraz programowalne cieniowanie.

Każda kolejna generacja kart graficznych ZOTAC GAMING przesuwa granice możliwości i wydajności. Najnowszy wentylator zaprojektowany został w taki sposób, aby zmniejszyć tarcie, turbulencje i poziom hałas przy jednoczesnym zwiększeniu natężenia przepływu powietrza, trwałości i chłodzonego obszaru. W połączeniu z nowym systemem aktywnej kontroli pracy wentylatora AFC (Active Fan Control), wydajność chłodzenia stała się „inteligentniejsza". Technologia AFC pozwala na niezależne sterowanie obrotami wentylatorów, zwiększając lub zmniejszając obroty, nie tylko w chwili, kiedy jest to wymagane, ale też z tam gdzie jest to potrzebne. Zoptymalizowano również konstrukcję radiatora. Do transportu ciepła zastosowano do pięciu 8-milimetrowych ciepłowodów, z których cztery ma prosty kształt. Dodatkowo, większe i grubsze aluminiowe żeberka radiatora pozwalają odprowadzać znacznie większą ilość ciepła.

Nowej generacji sprzęt wymaga też nowego oprogramowania. Firestorm, narzędzie do precyzyjnego dostrajania kart graficznych ZOTAC GAMING, zyskało nowy, minimalistyczny, a jednocześnie nowoczesny design, który poprawia łatwość i wygodę korzystania z aplikacji. System oświetlenia SPECTRA nadal pozwala zindywidualizować podświetlenie karty graficznej. Skorzystać tu można z trybów wyboru regulacji koloru, jasności i animacji oświetlenia. Najnowszym dodatkiem do narzędzia Firestorm jest SCAN. Jest to nowe narzędzie pozwalające szybko zwiększyć wydajność karty graficznej - i co najważniejsze, bez potrzeby zgadywania maksymalnych wartości częstotliwości pracy. Wystarczy jednego kliknięcie i SCAN przeanalizuje podzespoły karty graficznej, a następnie wyznaczy optymalną, zalecaną prędkość pracy.

Karty graficzne ZOTAC GAMING GeForce RTX z serii 20 będą dostępne w przedsprzedaży  w sklepach internetowych oraz na trwających targach Gamescom 2018 w dniach od 20 do 25 sierpnia, a także w trakcie Wielkiego Finału turnieju ZOTAC CUP MASTERS CS:GO podczas Festiwalu e-Sportu i Muzyki w Hongkongu od 24 do 26 sierpnia 2018 r.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto