A A A

Kirin 980 – nowa generacja mobilnych procesorów

5 września 2018, 10:00
Chińska marka Huawei przedstawiła nowy, flagowy procesor Kirin 980. Mobilny układ powstał w 7-nanometrowej litografii.
Kirin 980 – nowa generacja mobilnych procesorów

W porównaniu do poprzedniej generacji układu, Kirina 970, Kirin 980 jest około o 20% wydajniejszy oraz 40% bardziej energooszczędny. Procesor składa się z ośmiu rdzeni: cztery Cortex-A76 i cztery Cortex-A55. Układ obsługuje połączenie LTE kat.21 tym samym pozwalając na pobieranie danych z prędkością do 1,5 GB/s.

Nie zabrakło także wsparcia dla sztucznej inteligencji. NPU w układzie Kirin 980 potrafi rozpoznać do 4600 obrazów na minutę - to o 120% więcej niż w przypadku poprzedniego procesora.

Huawei pochwaliło się także jakością fotografii, która wejdzie na zupełnie nowy poziom dzięki układowi Kirin 980. Redukcja szumów, usuwanie artefaktów czy też poprawa kontrastu na zdjęciach ma być znacznie lepsza. Kirin 980 jest również w stanie precyzyjniej śledzić ruch.

Procesor trafi do najnowszych smartfonów Huawei na przestrzeni kolejnych miesięcy.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto