A A A

Klawiatura Microsoft SideWinder X4 z technologią Anti-Ghosting

3 lutego 2010, 10:27
Klawiatura Microsoft SideWinder X4  z technologią Anti-Ghosting

Firma Microsoft zaprezentowała klawiaturę dla graczy SideWinder X4 Keyboard, wykorzystująca zaawansowaną technologię anti-ghosting.

Zespół badawczo-rozwojowy Applied Sciences Group, wchodzący w skład Microsoft Entertainment & Devices Division Microsoft Hardware, Microsoft Surface and Xbox 360, opracował technologię “anti-ghosting” głównie z myślą o graczach. To  rozwiązanie pozwala graczom komputerowym na stosowanie kombinacji aż do 26 jednocześnie wciśniętych klawiszy.

Jest to możliwe dzięki niezależnemu i precyzyjnemu kontrolowaniu każdego z przycisków przez elektronikę klawiatury, bez względu na to, ile z nich naciskamy w danym momencie.  Klawiatura SideWinder X4 pozwala użytkownikom na wykonywanie rozbudowanych kombinacji poleceń.

 

“Naszym głównym zadaniem jest tworzenie i udostępnienie nowatorskich możliwości interakcji (współpracy) z komputerem” – powiedział Steven Bathiche, menadżer ds. badań w Applied Sciences Group firmy Microsoft. “Zdajemy sobie sprawę, że istotnym problemem dla graczy jest ograniczenie możliwości programowania klawiatury. Naszym zadaniem było wyeliminowanie tego problemu i podniesienie skuteczności graczy. Udało nam się tego dokonać dzięki zastosowaniu technologii anti-ghosting w klawiaturze SideWinder X4 Keyboard.”

Funkcja “Macro recording”, umożliwia zaprogramowanie i przypisanie pod jednym klawiszem całych sekwencji poleceń wykonywanych podczas gry. Gracz posiada też możliwość automatycznego powtarzania makropoleceń. Dodatkowo zmiana trybu pracy i profilu gry w łatwy sposób dostosowuje klawiaturę do wymagań oraz potrzeb gracza. Możliwość indywidualnego doboru poziomu podświetlenia klawiatury zwiększa komfort użytkowania.

Klawiatura SideWinder X4 będzie dostępna na rynku w marcu 2010 w orientacyjnej cenie 199zł. Urządzenie jest objęte 3-letnią ograniczoną gwarancją międzynarodową.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto