A A A

Kolejna beta mobilnego Firefoksa

5 listopada 2010, 09:32
Kolejna beta mobilnego Firefoksa

Mozilla udostępniła kolejną betę Firefoksa 4 w wersji mobilnej.

Poprzednia wersja beta przyniosła wiele komentarzy i uwag, które były podstawą szeregu usprawnień, między innymi redukujących zużycie pamięci, poprawiających renderowanie tekstu, zmniejszających o 60% rozmiar instalacji w wersji dla systemu Android (z ok. 43MB do 17MB). (Uwaga: ze względu na pewne ograniczenia techniczne systemu Android w czasie aktualizacji nie zostają usunięte wszystkie pliki z poprzedniej wersji, dlatego w celu odzyskania miejsca na dane rekomendowane jest wcześniejsze odinstalowanie dotychczasowej wersji beta przed instalacją nowej wersji).

Do nowości w tej wersji mobilnego Firefoksa należą: nowy wygląd, możliwość łatwego dzielenia się odnośnikami z przyjaciółmi z poziomu Site Menu oraz funkcja cofnięcia zamknięcia karty przeglądarki. W kolejnej wersji beta planowane jest dodanie akceleracji sprzętowej, która przyspieszy przewijanie i zoomowanie stron a także umożliwi wideo w standardzie HTML 5. Trwają również prace nad poprawą szybkości reagowania przeglądarki w trakcie początkowej synchronizacji Friefox Sync.

Przeglądarkę w wersji dla platformy Android lub Nokia Maemo można pobrać pod adresem http://firefox.com/m/beta


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto