A A A

Kolejna strona z torrentami znika z sieci

3 marca 2017, 13:30
Mininova – popularna witryna z torrentami zostanie zamknięta już 4 kwietnia.
Kolejna strona z torrentami znika z sieci

Mininova pojawiła się w internecie w 2005 roku, jako następca strony Supernova - popularnej w tamtych czasach strony z torrentami. Nowa wersja strony bardzo szybko zyskała popularność wśród internautów. Pierwsze problemy Mininovy pojawiły się w 2009 roku, kiedy holenderska agencja odpowiedzialna za walkę z pirackimi stronami zmusiła właścicieli Mininova do jej zamknięcia. Na ratunek przyszli jednak twórcy The Pirate Bay - udało się na nowo wystartować ze stroną Mininova. Teraz nadszedł jednak ostateczny kres popularnego adresu.

Osoby korzystające z torrentów nie mają łatwego życia - w ostatnich miesiącach zlikwidowano stronę KickassTorrents oraz wyszukiwarkę Torrentz.eu (tę ostatnią  częściowo reaktywowano). Coraz więcej wskazuje na to, że The Pirate Bay, który nie posiada już tak rozbudowanej biblioteki jak kiedyś. Zmianie ulegają jednocześnie sposoby, w jaki internauci oglądają filmy i seriale, coraz częściej korzystając z rozwiązań takich jak Netflix.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto