A A A

Kolejne cięcie cen Xboksa 360

4 sierpnia 2008, 13:27
Kolejne cięcie cen Xboksa 360

Nie jest wielką tajemnicą, że producenci konsoli sprzedają swoje urządzenia poniżej kosztów produkcji, a stratę rekompensują pieniędzmi ze sprzedaży gier i akcesoriów. "Skoro nie zarabiamy na konsolach, to możemy zarabiać na nich jeszcze mniej" – najwyraźniej uważa Microsoft i szykuje drugą w ciągu miesiąca obniżkę cen Xboksa 360.

Jak informowaliśmy, cena konsoli w wersji Premium (z dyskiem 20 GB) została obniżona w lipcu do 199 dolarów, a model ten docelowo zostanie zastąpiony przez nowe urządzenie z dyskiem 60 GB.
Teraz cięcie cen obejmie urządzenie w wersji bez dysku – model Arcade – które ma kosztować o 80 dolarów mniej, czyli 199 dolarów. Microsoft skoryguje także cenę najbardziej "wypasionej" wersji Xboksa 360 – Elite z 120 GB dyskiem. Konsola będzie kosztować 399 zł – dotychczas 50 dolarów więcej.

Informacje na temat obniżek są nieoficjalne, ich źródłem jest serwis Ars Technica. Jednak dotychczas większość tego typu plotek się sprawdzała.

Źródło: Ars Technica


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto