A A A

Kolejny cyber-atak na klientów banku

26 marca 2008, 11:27
Kolejny cyber-atak na klientów banku

Wczoraj przypuszczono kolejny atak na użytkowników internetowych usług banku BZ WBK. W ataku typu phishing przestępcy starali się wyłudzić loginy i hasła do kont klientów banku.
Do użytkowników rozsyłany był e-mail zatytułowany "Uaktywnij konto BZ WBK 24", w którym informowano o konieczności aktywowania konta przez podanie numeru karty kredytowej i PIN na stronie banku. Poniżej podany był link do fałszywej strony BZ WBK, a także od strony prawdziwej - prawdopodobnie w celu nadaniu wiadomości autentycznego charakteru.

Przedstawiciele banku ostrzegają na stronie internetowej BZ WBK przed oszustwem i jednocześnie zapewniają, że pieniądze klientów są bezpieczne. Trwają działania mające doprowadzić do zamknięcia fałszywej witryny BZ WBK.

Źródło: BZ WBK


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto