A A A

Komputery All-in-One coraz bardziej popularne

10 października 2015, 10:00
Komputery All-in-One, czyli monitor i jednostka centralna zamknięta w jednej, smukłej obudowie, mimo dużej konkurencji ze strony desktopów, wciąż umacniają swoją pozycję na rynku i zdobywają uznanie konsumentów.
Komputery All-in-One coraz bardziej popularne

Trwająca obecnie era mobilności przyćmiła kategorie produktowe nie wpisujące się w ten trend. AiO to urządzenia dostępne na rynku już od kilku lat, jednak przez pewien czas pozostawały one w cieniu urządzeń mobilnych takich jak smartfony, tablety, 2w1, notebooki i ultrabooki. All-in-One najczęściej pełnią rolę multimedialnych centrów rozrywki, które idealnie wpasowują się do nowoczesnego domu służąc także za funkcjonalne stanowisko pracy. Największą zaletą jest połączenie wydajności komputera stacjonarnego z ergonomicznym wyglądem i oszczędnością energii. Konsumenci cenią takie rozwiązania i coraz częściej wybierają urządzenia AiO zamiast tradycyjnych desktopów. Jak wskazują dane firmy ASUS, sprzedaż produktów tego typu w pierwszej połowie 2015 roku wzrosła o 18 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem.

AiO mogą być alternatywą dla desktopów

Według wyników sprzedaży urządzeń All-in-One firmy ASUS, konsumenci najchętniej wybierają produkty napędzane procesorami Intel Pentium i Core i3, wyposażone w dyski HDD o pojemności 1TB oraz 4GB pamięci operacyjnej RAM. Jeżeli zaś chodzi o przekątną wyświetlacza, to AiO, wyposażone w ekrany o wielkości od 19 do 23 cali, stanowią ok. 60 proc. rynku. Przystępność cenowa oraz łatwość użytkowania sprawiają, że urządzenia te coraz częściej znajdują zastosowanie w domach Polaków, a nawet wypierają tradycyjne desktopy. Pod względem ergonomii i funkcjonalności wygrywają w pojedynkach z tradycyjnymi komputerami stacjonarnymi.

Komputer All in One - w domu i w firmie

Komputery AiO wykorzystywane są między innymi przez wiele instytucji państwowych oraz firmy korzystające z technologii Digital Signage, czyli rozwijającego się trendu wyświetlania informacji multimedialnych i reklam na dotykowych wyświetlaczach zarówno w przestrzeni publicznej, jak i komercyjnej. Najczęściej spotkać je można w takich miejscach jak: dworce, lotniska czy punkty sprzedaży. To właśnie w takich przestrzeniach komputery AiO spełniają swoją rolę jako multimedialne i dynamiczne kompleksowe urządzenia, na których z łatwością można aktualizować wyświetlane treści.

Dzięki łączności bezprzewodowej o wysokiej prędkości, urządzenia AiO w pełni sprawdzają się również podczas strumieniowania danych z innych urządzeń. Komputery firmy ASUS pozwolą nam także dodatkowo na stworzenie domowego centrum pamięci w chmurze. Za pomocą aplikacji ASUS HomeCloud i ASUS WebStorage członkowie rodziny mogą w intuicyjny sposób dzielić swoje dane ze wszystkimi domownikami z dowolnego miejsca, bez względu na to z jakiego urządzenia korzystają - wystarczy połączenie z Internetem.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto