A A A

Komunikatory satelitarne Garmin

17 stycznia 2017, 10:00
Firma Garmin do swojej oferty urządzeń outdoorowych wprowadziła komunikatory satelitarne – inReach SE+ oraz inReach Explorer+. Są to pierwsze urządzenia wyposażone w technologię komunikacji satelitarnej inReach.
Komunikatory satelitarne Garmin

Pełna łączność zawsze i wszędzie

Dzięki w pełni globalnemu zasięgowi sieci satelitarnej Iridium urządzenia inReach SE+ i inReach Explorer+ mogą odbierać i wysyłać wiadomości SMS na każdy numer komórkowy, adres e-mail lub do innego urządzenia inReach. Komunikatory inReach zapewniają łączność z dowolnego miejsca i o każdej porze - bez obszarów o pogorszonym zasięgu czy miejsc całkowicie go pozbawionych. Oba urządzenia wyposażono w interaktywną funkcję SOS pozwalającą skontaktować się z GEOS - całodobowym centrum poszukiwawczo-ratunkowym, odbierać potwierdzenia dostarczenia, uzyskiwać profesjonalne porady oraz mieć pewność, że pomoc jest w drodze. Użytkownik może ustawić także specjalny kontakt alarmowy, który zostanie poinformowany w przypadku użycia funkcji SOS. Kolorowy, jasny, trans-reflektywny ekran TFT, jest przystosowany do użytku w warunkach wyprawowych, a prosty interfejs i zabezpieczony przycisk SOS sprawiają, że komunikacja w sytuacji alarmowej jest łatwa i intuicyjna.

Funkcje nawigacyjne

Zarówno inReach SE+, jak i inReach Explorer+ posiadają wbudowany odbiornik GPS o wysokiej czułości umożliwiający podstawową nawigację, śledzenie trasy, podążanie wyznaczoną trasą, zapisywanie punktów i powrót do miejsca startu po własnym śladzie. inReach Explorer+ oferuje dodatkowe funkcje nawigacyjne dzięki fabrycznie wgranym mapom topograficznym, wbudowanemu kompasowi cyfrowemu oraz wysokościomierzowi barometrycznemu. Komunikatory inReach mogą przesyłać do serwisu MapShare lokalizację i ślad we wcześniej ustalonych odstępach czasu, aby bliscy zawsze wiedzieli, gdzie się znajdujemy.

Współpraca ze smartfonem

Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem2 urządzenia inReach można synchronizować z bezpłatną aplikacją Earthmate. Umożliwia to m.in. dostęp do map topograficznych, kolorowych zdjęć lotniczych i innych funkcji. Dla obu urządzeń dostępne są także opcjonalne komunikaty pogodowe. Ponadto użytkownicy komunikatorów inReach SE+ i inReach Explorer+ uzyskują dostęp do funkcjonującego w chmurze portalu, umożliwiającego planowanie podróży (poprzez trasy i punkty), synchronizowanie i zarządzanie ustawieniami urządzenia, przechowywanie danych z odbytych już podróży i korzystanie z wielu innych funkcji.

Wydajność i wytrzymałość

Czas pracy baterii w komunikatorach satelitarnych inReach SE+ i Explorer+ wynosi do 100 godzin w trybie śledzenia oraz do 30 dni w trybie oszczędzania baterii. Wytrzymała, wzmocniona obudowa gwarantuje odporność na uderzenia i wodoszczelność zgodną ze standardem IPX73.

Dostęp do sieci Iridium i komunikacja za pomocą urządzeń inReach SE+ i Explorer+ wymaga subskrypcji usługi satelitarnej. W zależności od potrzeb, dostępne są pakiety roczne oraz elastyczne plany miesięczne, dzięki którym opłaty ponosimy tylko wtedy, gdy korzystasz z urządzenia.

Urządzenia inReach SE+ oraz inReach Explorer+ będą dostępne w sprzedaży pod koniec pierwszego kwartału 2017.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto