A A A

Koniec sztuczek operatorów

29 września 2008, 13:08
Koniec sztuczek operatorów

Abonent sieci komórkowej będzie mógł bez konsekwencji odstąpić od umowy z operatorem, jeśli ten nie poinformuje klienta o zmianach w cenniku lub regulaminie świadczenia usług. To najważniejsze złożenie nowego projektu nowelizacji prawa telekomunikacyjnego przygotowanej przez Ministerstwo Infrastruktury.
Zmiany w prawie mają nakłonić operatorów do rzetelnego informowania swoich klientów o kształcie usług. Dotychczas za nieprzestrzeganie obowiązków informacyjnych kary pieniężne nałożono m.in. na Erę i Orange.

Nowelizacja zakłada także, że klienci usług typu pre-paid otrzymają pełną treść regulaminu świadczenia usług wraz z zakupem startera.
Ministerstwo chce też utworzenia centralnej bazy numerów przeniesionych tak, aby klient, który dotychczas identyfikował przynależność numeru do danej sieci po kilku początkowych cyfrach, mógł sprawdzić, do jakiej sieci w rzeczywistości dzwoni, i na podstawie tego oszacować koszty połączenia.

Źródło: Gazeta Prawna


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto