A A A

Koniec wojny! Toshiba informuje o zaprzestaniu promowania HD DVD

20 lutego 2008, 11:44
Koniec wojny! Toshiba informuje o zaprzestaniu promowania HD DVD

Jeszcze w poniedziałek Toshiba dementowała pogłoski na temat wycofania się z HD DVD. Tymczasem wczoraj na stronie firmy ukazał się oficjalny komunikat potwierdzający zaprzestanie produkcji urządzeń obsługujących technologię HD DVD. Oczywiście dla dotychczas sprzedanych urządzeń Toshiba zapewni pełne wsparcie i serwis.

Toshiba będzie stopniowo ograniczać wysyłkę odtwarzaczy i nagrywarek HD DVD do sprzedawców, planując całkowite zakończenie dostaw do ostatniego dnia marca tego roku. Co ważne dla posiadaczy pecetów, firma planuje także zakończenie produkcji napędów HD DVD do komputerów.

Prezes Toshiby zapytany o to, czy jego firma dołączy do obozu Blu-ray, odpowiedział, że w najbliższym czasie nie zamierza do niego przystępować.

źródło: Toshiba


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto