A A A

Konto premiera Indii na Twitterze zostało „na krótko skompromitowane"

12 grudnia 2021, 10:40
Obserwatorzy profilu indyjskiego polityka mogli przeczytać, że Indie oficjalnie przyjęły bitcoin jako legalny środek płatniczy
Konto premiera Indii na Twitterze zostało „na krótko skompromitowane

Rząd: zignoruj te informacje

Oficjalne konto premiera Narendry Damodardasa Modiego, z ponad 73 milionami obserwujących na Twitterze, jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w sieci społecznościowej. Biuro premiera podało wczoraj (11.12.2021), że konto zostało  na krótko zhakowane.

Fani @narendramodi mogli przeczytać wpis, że Indie oficjalnie przyjęły bitcoin jako legalny środek płatniczy. Wzbudziło to podejrzenia o włamanie przede wszystkim ze względu na to, że rząd w New Delhi w ostatnich miesiącach zapowiadał wprowadzenie surowych przepisów zakazujących rozwijania kryptowalut. W tweecie, który zawierał link do strony internetowej, stwierdzono, że władze kupiły kilka bitcoinów, które będą rozprowadzone wśród mieszkańców kraju.

Kontrowersyjny tweet usunięto, a biuro premiera napisało, że konto Modiego zostało w pełni zabezpieczone, a wszelkie wpisy udostępnione w ostatnim czasie „muszą zostać zignorowane". Nie wiadomo, kto włamał się na konto. Strona, do której prowadził odsyłacz, nie działała w momencie publikacji tweeta.

fot. Twitter


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto