A A A

Korea Południowa: podatki od kryptowalut

5 grudnia 2021, 09:00
Dalekowschodni kraj opodatkuje zyski osiągane dzięki cyfrowym aktywom.
Korea Południowa: podatki od kryptowalut

Ostatnie lata bez opłat

W 2023 roku w Korei Południowej zostanie wprowadzona ustawa o podatkach od handlu kryptowalutami. Podatek w wys. 20 proc. zysku zapłacą osoby, które zarobią na cyfrowych monetach ponad 2,5 mln dolarów.

Jest to dobra wiadomość dla Koreańczyków inwestujących w cyfrowe aktywa – najpierw krajowe media informowały o podatkach od kryptowalut, które miałyby obowiązywać już od przyszłego roku.

Jednak według agencji Reutera koreański parlament przyjął projekt ustawy, która opóźnia wprowadzenie nowego podatku o rok.

W Korei Płd. opodatkowany jest już handel niewymienialnymi tokenami, potwierdzającymi autentyczność i prawo własności dzieł artystycznych i innych obiektów cyfrowych. Opłatę od sprzedaży NFT (w wysokości 20 proc.) należy wnosić w przypadku uzyskania dochodu wyższego niż 2102 dolarów.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto