A A A

Kosmiczne kary za wycieki o nowościach Apple

17 października 2014, 11:30
Firma Apple ustanowiła ogromne kary w wysokości 50 mln dol. dla podwykonawców, którzy przyczynią się do wycieków na temat nowych urządzeń.
Kosmiczne kary za wycieki o nowościach Apple

W złożonych przez firmę GT Advanced Technologies dokumentach upadłościowych znalazły się informacje o wysokości kar finansowych nałożonych przez Apple za wyciek informacji objętych tajemnicą. Każdy przypadek ujawnienia tajemnic giganta z Cupertino uszczuplał konto podwykonawcy o 50 mln dol.

Wysokość kar finansowych jest dopasowana do wielkości podwykonawcy Apple oraz szczegółów technicznych urządzeń, do których ma on dostęp. Eksperci wskazują, że kary nakładane na dalekowschodnich dostawców Apple są wyższe.

Głównym powodem upadłości GT Advanced Technologies były zmniejszone zamówienia Apple i zwiększone koszty utrzymania wybudowanego zakładu produkcji szafirowego szkła w mieście Mesa w Arizonie. Te wynosiły równo 1 mln dol. dziennie. Wraz z zamknięciem zakładu pracę może stracić blisko 900 osób. Zarząd Apple robi wszystko, by utrzymać te miejsca pracy.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto