A A A

Kradzież kryptowalut wartych 120 mln dolarów

5 grudnia 2021, 17:10
Przestępcy pozyskali cyfrowe aktywwa z platformy BadgerDAO.
Kradzież kryptowalut wartych 120 mln dolarów

Pechowe pożyczki

W środę, 1 grudnia, ze zdecentralizowanej platformy BadgerDAO skradziono kryptowaluty warte około 120 mln dolarów. Cyfrowe aktywa znajdowały się na wielu portfelach podłączonych do systemu Badger.

BadgerDAO to zdecentralizowana platforma finansowa umożliwiająca korzystanie z pożyczek w kryptowalutach, udzielanych przez użytkowników, którzy przeznaczają na ten cel zasoby własnych portfeli. Administratorzy platformy nie pośredniczą w zawieranych transakcjach.

Trwa jeszcze dochodzenie w sprawie zdarzenia, ale przedstawiciele Badgera poinformowali już, że kradzież była możliwa dzięki umieszczeniu złośliwego skryptu w interfejsie ich witryny. Kod przelewał na adresy przestępców kryptowaluty z portfeli użytkowników, którzy korzystali ze strony WWW Badgera. Gdy na jaw wyszło włamanie do systemu, operator od razu zamroził wszystkie transakcje.

W czwartek platforma poinformowała, że w sprawie incydentu współpracuje z Chainalysis, firmą zajmującą się cyberbezpieczeńswem. O kradzieży zawiadomiono także organa ścigania w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

fot. mmi9 – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto