A A A

Krótkoogniskowy projektor Sanyo

29 czerwca 2010, 14:01
Krótkoogniskowy projektor Sanyo

SANYO zaprezentowało nowy projektor krótkoogniskowy (ang. short throw) umożliwiający uzyskanie obrazu o przekątnej 80” (203 cm) z odległości 86 cm. Zwiększa to komfort projekcji – projektor nie oślepia prowadzącego, a obraz na ekranie nie jest zasłaniany przez cień prowadzącego, wchodzącego podczas prezentacji w strumień światła.

Podstawowa rozdzielczość projektora – WXGA (1280 x 800) jest zgodna z coraz popularniejszym, panoramicznym formatem obrazu 16:10. Możliwość wyświetlania obrazu o przekątnej 60-110” (152-280 cm) przy ustawieniu projektora w niedużej odległości od ekranu oraz duży (±20°) zakres regulacji Keystone powoduje, że projektor nadaje się do współpracy z interaktywnymi tablicami w szkołach i przedszkolach.

W porównaniu z wcześniejszym modelem PLC-WXL46, w projektorze PLC-WL2500 aż o 30% wydłużono żywotność lampy - do 4.000 godzin. Nowy, wielowarstwowy filtr powietrza wymaga wymiany dopiero po 4.000 godzin pracy. Oznacza to zmniejszenie częstotliwości wykonywania niezbędnych czynności obsługowych, czyli obniżenie kosztów eksploatacyjnych projektora.

Zastosowanie technologii LCD zapewnia doskonały kolorystycznie obraz o jasności 2.500 ANSI lumenów I kontraście 500:1. Oznacza to możliwość uzyskania wiernych oryginałowi i dobrze nasyconych kolorów oraz dużej ilości szczegółów zarówno w najjaśniejszych jak i bardziej zaciemnionych partiach obrazu. Cyfrowe złącze HDMI i analogowe D-Sub dają użytkownikowi swobodę w podłączaniu różnych urządzeń dostarczających sygnał wizyjny. Wbudowany 10W głośnik zapewnia także możliwość organizowania w pełni multimedialnych prezentacji bez konieczności podłączania dodatkowego sprzętu.

PLC-WL2500 ma posiada funkcje umożliwiające monitorowanie pracy i zdalne zarządzanie projektorem poprzez sieć LAN. Funkcja My Logo pozwala rozpoczynać prezentację zawsze od wyświetlenia na ekranie logo lub innego obrazu wybranego przez użytkownika. Zabezpieczenie projektora kodem PIN oraz Kensington Lock zwiększają bezpieczeństwo wykorzystania projektora w różnych warunkach.

Projektor dostępny będzie w Polsce we wrześniu 2010 roku. Sugerowana cena detaliczna: 3.999 zł (z VAT). Gwarancja: 3 lata na projektor, na lampę 3 lata (max 2.000 godzin). Uzyskanie 3 letniej gwarancji na lampę wymaga bezpłatnej rejestracji na stronie producenta.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto