A A A

Krótszy tydzień pracy w Panasonicu

11 stycznia 2022, 15:30
U japońskiego producenta elektroniki praca nie będzie trwać pięciu dni w tygodniu.
Krótszy tydzień pracy w Panasonicu

Cztery dni i wystarczy

Panasonic wprowadzi opcjonalną możliwość przychodzenia do pracy cztery dni w tygodniu. Przedstawiciele koncernu mówią, że firmie zależy na uzyskaniu równowagi między czasem spędzanym w pracy a prywatnym życiem zatrudnionych.

Przedsiębiorstwo weźmie przykład z innych firm, które skracają tydzień pracy. Zmiana ta ma przyciągnąć do firmy więcej utalentowanych specjalistów. Podobną taktykę stosuje w przypadku niektórych zatrudnionych Amazon czy Unilever. Skrócenie tygodnia pracy testują też firmy na Islandii i w Irlandii.

W Japonii na razie takie rozwiązanie wprowadziło tylko około 8 proc. firm. Jednak jest ich coraz więcej. Skrócenie tygodnia pracy planują koncerny Yahoo Japan, Sompo Himawari Life Insurance Inc. oraz Shionogi & Co.

fot. Panasonic


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto