A A A

Kryptogórnicy świętują

3 grudnia 2021, 10:00
Koncern Meta odwołał zakaz wyświetlania reklam kryptowalut na własnych platformach.
Kryptogórnicy świętują

To przez metawersum?

Taka decyzja da branży kryptowalutowej szansę zareklamowania się ponad 3 miliardom ludzi – tyle bowiem osób korzysta z różnych serwisów Mety, w tym Instagrama, WhatsAppa i Facebooka.

Zakaz obowiązywał od stycznia 2018 roku, a jego celem było wyeliminowanie „wprowadzających w błąd lub oszukańczych praktyk promocyjnych", takich jak początkowe oferty monet (ICO), które zyskały na popularności podczas pierwszego boomu na rynku kryptowalut w latach 2017–2018.

Od tego czasu branża znacznie się rozwinęła. Doszło do otwarcia Coinbase – pierwszej giełdy kryptowalut notowanej na giełdzie nowojorskiej (Nasdaq), uznania bitcoina za legalny środek płatniczy w Salwadorze, a w cyfrowe pieniądze zainwestowały m.in. firmy MicroStrategy, SpaceX i Tesla.

„Robimy to, ponieważ krajobraz kryptowalut dojrzewał i stabilizował się w ostatnich latach, pojawiło się więcej przepisów, które ustanawiają jaśniejsze zasady dla tej branży" – czytamy w blogu firmy Meta.

Zmiana polityki jest następstwem decyzji giganta mediów społecznościowych o uruchomieniu metawrersum, w którym prawdopodobnie będzie akceptowana pewna formę płatności w kryptowalutach oraz pojawią się inne mechanizmy bazujące na technologii blockchain, takie jak niewymienialne tokeny (NFT).

Wiadomość o zaakceptowaniu reklam kryptomonet pojawia się krótko po odejściu z Facebooka dyrektora Davida Marcusa, który rozstał się z firmą po nieudanej próbie wprowadzenia przez nią własnej kryptowaluty.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto