A A A

Kryptowaluta Facebooka pod lupą francuskiego rządu

13 września 2019, 14:05
Władze Francji mają sporo wątpliwości związanych z cyfrową walutą współtworzoną przez Facebooka. Może to znacząco utrudnić jej wprowadzenie.
Kryptowaluta Facebooka pod lupą francuskiego rządu

Facebook przymierza się do uruchomienia własnej kryptowaluty. Libra (tak ma się nazywać nowy środek płatniczy) to wspólna inicjatywa 27 firm, w gronie których - oprócz Facebooka - znajdują się tacy liderzy rynku finansowego jak m.in. Paypal, Mastercard czy Visa.


Gigant napotyka jednak na swojej drodze same przeszkody. Postępowanie wyjaśniające w sprawie krypto waluty rozpoczęła już Unia Europejska, a teraz do grona przeciwników Libry dołączył francuski rząd. Władze kraju nad Sekwaną odmówiły autoryzacji cyfrowej waluty, co w praktyce oznacza, że nie będzie można z niej tu korzystać. - Wszystkie obawy dotyczące Libry są poważne. W takiej sytuacji nie możemy akceptować rozprzestrzeniania się tej kryptowaluty w Europie - powiedział dziennikowi Independent Bruno Le Maire, francuski minister finansów podczas spotkania Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (Organisation for Economic Co-operation and Development). Francuzi obawiają się, że Libra stanie się bardzo skutecznym narzędziem do prania pieniędzy.


Facebook nie zamierza oczywiście sprzeciwiać się regulacjom państwowym i zamierza cierpliwie czekać na odpowiednie pozwolenia. Firma liczy, że do czasu uruchomienia nowej kryptowaluty, planowanego na ostatni kwartał bieżącego roku, Komisja Europejska zdąży jeszcze zmienić zdanie. Jednak w tej chwili wprowadzenie cyfrowej waluty w Europie wydaje się coraz mniej prawdopodobne. Głos Francuzów może bowiem przyczynić się do podobnych reakcji w innych państwach.

fot. Gerald/Pixabay

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto