A A A

LG UB850V - telewizor Ultra HD za 5499 zł

17 maja 2014, 08:00
LG wprowadza na polski rynek nową generację telewizorów Ultra HD - rodzinę UB850V.
LG UB850V - telewizor Ultra HD za 5499 zł

Najnowsza linia telewizorów 4K ULTRA HD - LG UB850V - uwzględnia modele w rozmiarach 49 oraz 55 cali, jak również 65 cali. "LG nie tylko na świecie, ale również w Polsce, dąży do spopularyzowania technologii 4K i dostarczenia najwyższej jakości obrazu użytkownikom, dlatego nasza strategia zakłada większą dostępność oraz dostosowanie cen do realiów i możliwości polskiego konsumenta. Tym sposobem LG już teraz jako globalny producent TV jest w stanie dostarczyć lokalnym odbiorcom najwyższej jakości technologię 4K na osiągalnym poziomie cenowym - mówi Zbigniew Zduleczny, dyrektor sprzedaży w dziale Home Entertainment, LG Electronics Polska.

Zastosowane w urządzeniach LG panele ULTRA IPS mają rozdzielczości 3840 na 2160 pozwalają dostrzec więcej szczegółów obrazu. Procesor obrazu Tru-ULTRA HD Engine Pro konwertuje materiały o rozdzielczości SD, HD lub Full HD, zapewniając jakość zbliżoną do 4K oraz ściśle współpracuje z algorytmem Super Resolution Algorithm, niwelującym zniekształcenia obrazu. Wszystkie telewizory LG 4K ULTRA HD z linii 2014 posiadają wbudowany kodek HEVC, pozwalający na odtwarzanie materiałów 4K z dowolnego nośnika, również poprzez porty USB, LAN, HDMI 2.0 z zachowaniem pełnej płynności obrazu.

W najnowszej linii telewizorów ULTRA HD zastosowano technologię 4K 3D+ oferująca zupełnie nową jakość i wrażenia wizualne. Połączenie 4-krotnie wyższej rozdzielczości Ultra HD z komfortową i technologią polaryzacyjną oraz jasnym i klarownym obrazem uzyskanym dzięki matrycy IPS, pozwala na uzyskanie niemożliwego wcześniej realizmu wrażeń i głębi 3D. Dodatkowe wrażenia wzrokowe zapewnia unikalny upscaler 4K 3D, zwiększający rozdzielczość zwykłego materiału Full HD do zbliżonej do 4K oraz gwarantujący uzyskanie głębi efektów 3D. T

elewizory 4K ULTRA HD z oferty na rok 2014 są także wyposażone w funkcję konwersji 2D do 3D, pozwalającą cieszyć się zadowalającym efektem głębi 3D nawet z materiałów HD.Na świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, firma LG odgrywa kluczową rolę w szybkim upowszechnianiu formatu 4K Ultra HD. Aby zapewnić dostępność treści 4K w bliskiej przyszłości, nawiązała współpracę z ogólnoświatowymi dostawcami treści, takimi jak FOX, czy Netflix, a także ściśle współpracuje z nadawcami telewizji naziemnej, kablowej i satelitarnej.

LG UB850V

Dzięki temu, iż telewizory LG 4K ULTRA HD są wyposażone w wbudowany dekoder 4K HEVC 60p oraz interfejs HDMI 2.0, dlatego gwarantują użytkownikom możliwość oglądania treści 4K również przesyłanych strumieniowo oraz odtwarzanych przez inne urządzenia, gdy tylko zostaną udostępnione odpowiednie materiały.

W najnowszych telewizorach 4K ULTRA HD z linii UB850V firma LG zastosowała system webOS, który pozwala na łatwe i optymalne korzystanie z funkcji Smart TV. Więcej informacji o systemie do znalezienia tutaj.

Sugerowane ceny detaliczne

49UB850V - cena 5499 zł (model dostępny w sklepach Media Markt i Saturn)
55UB850V - cena od 7728 zł

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto