A A A

Laptop z Qosm(i)osu

22 listopada 2010, 10:10
Laptop z Qosm(i)osu

Nowy, multimedialny notebook Toshiba Qosmio X500-14H jest już dostępny w Polsce. Charakteryzuje się on dobrymi parametrami technicznymi i... wysoką ceną.

Qosmio X500-14H to propozycja Toshiby dla fanów gier i miłośników multimediów. Oglądanie obrazów na dużym, 18,4-calowym ekranie w rozdzieczości full HD (1920 x 1080) sprawi wiele przyjemności. Tym bardziej jeśli pochodzą one z płyt Blu-Ray, w których czytnik oraz możliwość nagrywania jest wyposażony napęd optyczny DVD SuperMulti. Osoby, które nie posiadają płyt Blu-Ray, także mogą cieszyć się jakością full HD dzięki zastosowaniu technologii Resolution+.

Resolution+ to technologia wieloetapowego procesu skalowania sygnałów o standardowej rozdzielczości do jakości HD. Procesor Meta Brain, będący sercem technologii Resolution+, analizuje oddzielnie każdą klatkę obrazu. Następnie dzieli każdy obraz na trzy typy segmentów – wyróżnia takie, w których występują linie, takie, w których występuje duża ilość szczegółów oraz te segmenty, które są względnie jednorodne. Potem każdy segment jest specjalnie przetwarzany by w efekcie powstał obraz w jakości HD.

Wyświetlanie grafiki wspiera mocna karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 460M. Sercem Qosmio X500-14H jest platforma mobilna Calpella oparta o procesor Intel Core i7, taktowany częstotliwością 1333 MHz i wyposażony w 6 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu. Procesor współpracuje z 8GB pamięci operacyjnej RAM. Za dźwięk odpowiadają wbudowane głośniki Harman Kardon.

Laptop został wyprodukowany zgodnie z zaleceniami RoHS oraz posiada certyfikat ENERGY STAR 5.0. Na polskim rynku komputer został objęty 2-letnią gwarancją z możliwością przedłużenia do 4 lat.

Model Qosmio X500-14H jest dostępny w Polsce w cenie 8599 złotych.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto