A A A

Laptopy moga podrożeć

28 marca 2008, 13:36
Laptopy moga podrożeć

Niewykluczone, że w najbliższych miesiącach czeka nas wzrost cen laptopów - to skutek pożaru koreańskiej fabryki komputerów przenośnych.

Zniszczony zakład produkcyjny należy do LG Chem i był drugim co do wielkości tego typu ośrodkiem w Korei Południowej. Fabryka zajmowała się produkcją podzespołów do laptopów, które następnie były montowane w urządzeniach różnych marek, m.in. HP, Acer i Asustek. Największe kłopoty ma ta ostatnia firma - dostawy jej notebooków do sklepów mogą spaść nawet o 40 procent, a mniejsza dostępność produktu jest równoważna ze wzrostem cen. Kłopoty Asustek mogą być szczególnie dotkliwe dla polskich klientów - firma jest trzecim dostawcą laptopów na nasz rynek (ósmym na świecie).

Wszyscy producenci laptopów zapowiedzieli, że będą szukać innych niż LG producentów podzespołów. Mimo to szacuje się, że światowe dostawy komputerów przenośnych spadną o około 10-15 proc.

Źródło: Rzeczpospolita


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto