A A A

Larrabee - GPU od Intela

4 sierpnia 2008, 15:54
Larrabee - GPU od Intela

Choć szczegółowe informacje na temat układu graficznego Larrabee Intel zamierza ujawnić na rozpoczynającej się w przyszłym tygodniu konferencji Siggraph 2008, już teraz uchyla rąbka tajemnicy.
Fakty dotyczące chipu, który ma konkurować z produktami AMD-ATI i Nvidia, zdradza jeden z rzeczników Intela Nick Knupffer. – Larrabee [przyp. red.] wygląda jak GPU, zachowuje się jak GPU, ale w rzeczywistości wprowadza do peceta dużą liczbę rdzeni x86 – mówi Knupffer. Larrabee ma łączyć specyficzną dla procesorów graficznych architekturę z możliwością oprogramowania go jak procesora centralnego.

Larry Seiler, starszy inżynier Intela, opisuje nowy układ jako pochodną procesora Pentium z dodaną funkcją wielowątkowości oraz obsługą instrukcji 64-bitowych. Każdy z rdzeni – pierwsza wersja Larrabee ma ich mieć od 8 do maksymalnie 48 – dysponować będzie 256 KB pamięci podręcznej drugiego poziomu.
Co ważne dla graczy, Seiler potwierdza, że procesor będzie obsługiwał DirectX i oparte na nim gry. Ale układ będzie współpracował także z innymi interfejsami programowania aplikacji (API).

Źródło: CNET


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto