A A A

Lytro Illum - inny wymiar fotografii

23 kwietnia 2014, 16:10
Firma Lytro stworzyła nową wersję niezwykłego aparatu, w którym ostrość ustawiana jest już po wykonaniu zdjęcia.
Lytro Illum - inny wymiar fotografii

Lytro Illum wykorzystuje nietypową matrycę, której konstrukcja opiera się na układzie soczewek. Ich zadanie polega na rozpraszaniu światła, w ten sposób, że nie dociera ono do pojedynczych komórek sensora, lecz do wielu pikseli. Rozwiązanie to, nazywane też czasem rejestracją „pola świetlnego", umożliwia ustawianie ostrości już po zrobieniu zdjęcia. Dzięki temu aparat może też działać bez autofokusa. Sama matryca ma natomiast rozmiar 1 cala, a jej rozdzielczość wyrażana jest przy pomocy jednostki „ray" (ang. promień). W modelu Illum sensor może się pochwalić rozdzielczością na poziomie 40 megarays.

Oprócz tego niezwykły aparat posiada też obiektyw o zakresie 30 - 250 mm i świetle f/2 oraz 4-calowy ekran dotykowy. W nietypowym ustawianiu ostrości pomoże też specjalistyczne oprogramowanie.

Lytro Illum można będzie kupić od lipca w cenie 1599 dol. Dla posiadaczy starszego modelu Lytro przewidziano też program przedsprzedaży, w którym nowość dostępna jest w cenie 1499 dol.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto