A A A

MH - smartfon na dużym ekranie

19 marca 2012, 09:33
MH - smartfon na dużym ekranie

Tegoroczna oferta monitorów Samsung zaoferuje nową jakość współpracy z urządzeniami mobilnymi.

Funkcja MHL (Mobile High Definition Link), została wprowadzona przez MHL Consortium, którego Samsung jest jednym z założycieli. MHL pozwala przy pomocy jednego cienkiego kabla podłączyć smartfon oraz inne przenośne urządzenia elektroniczne do telewizorów i monitorów wysokiej rozdzielczości. Ten jeden kabel gwarantuje przesłanie obrazu i dźwięku, więc nie ma potrzeby podłączania zewnętrznych głośników. Aby uruchomić funkcję po podłączeniu kabla wystarczy nacisnąć odpowiednio oznaczony przycisk w obudowie monitora.

W praktyce, funkcja MHL pozwala korzystać z zasobów wykorzystywanych z pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki niej mobilne gry nie muszą być już rozrywką małego ekranu, łatwiej też przygotować sobie trasy Google Maps na weekendowe wycieczki. Zestaw smartfon z monitorem z powodzeniem może zastąpić komputer, zwłaszcza gdy naszym głównym zajęciem jest przeglądanie stron internetowych i multimediów.

W najnowszej ofercie Samsung znajdzie się kilka monitorów wspierających nową funkcję i wyposażonych w specjalny kabel do jej obsługi. Będą to modele SB 550 (dostępne w wersji 23” w cenie 899 zł i 27” za 1149 zł) i 750 (dostępne w wersji 24” w cenie 1399 zł oraz 27” za 1599 zł), monitory Smart TV TB 550 i 750, a także monitory serii Smart Station CB 550/750, które dodatkowo oferują funkcję huba do podłączenia peryferiów. Smartfony Samsung kompatybilne z MHL to obecnie GALAXY S II, GALAXY Nexus oraz GALAXY Note.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto