A A A

MSI przedstawia nowy wymiar BIOS-u

17 lipca 2008, 11:50
MSI przedstawia nowy wymiar BIOS-u

MSI zaprezentowało trzy płyty główne - P45D3 Platinum, P45 Diamond, P45 Platinum (pierwsza jest już dostępna, dwie pozostałe trafią do sprzedaży w sierpniu), które będą korzystały z nowego rodzaju BIOS-u o nazwie Click BIOS, bazującego na oprogramowaniu UEFI (Unified Extensible Firmware Interface).

Choć producent, na razie, bardzo oszczędnie wypowiada się na temat swojej nowej inicjatywy, z zaprezentowanych zrzutów ekranowych i komunikatu prasowego wyłania się ogólny kształt nowego oprogramowania. Główną nowością jest graficznie odmieniony interfejs. Dotychczasowy, dosyć siermiężny wygląd BIOS-u został zastąpiony przez przyjemne kolorowe menu.

EFI

Oprócz nowego wyglądu UEFI wprowadza także praktyczne usprawnienia. Z poziomu BIOSu można dokonać jego aktualizacji, wykonać kopię zapasową dysku twardego, a nawet przeglądać zawartość internetu odtwarzać pliki multimedialne i grać w proste gry. Funkcjonalności te prawdopodobnie stają dostępne po zainstalowaniu kompatybilnego z UEFI oprogramowania. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o obsłudze myszki i możliwości wyboru wersji językowej.
Posiadacze płyty głównej P45D3 Platinum mogą pobrać Click BIOS ze strony MSI.

Źródło: informacja prasowa


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto