A A A

MWC 2016: nowa rodzina smartfonów Sony

22 lutego 2016, 13:30
Xperia X, Xperia X Performance i Xperia XA to nowe modele smartfonów Sony, które zostały zaprezentowane podczas targów MWC 2016.
MWC 2016: nowa rodzina smartfonów Sony

Serię Xperia X wyposażono w inteligentne zarządzanie baterią Sony, zapewniające działanie baterii aż do dwóch dni. Będzie działać jeszcze dłużej na pojedynczym ładowaniu. Po raz pierwszy w smartfonie Sony ‒ dzięki współpracy z Qnovo ‒ zastosowano też technologię Adapting Charging (adaptacyjnego ładowania), osiągając w efekcie ponad dwukrotne wydłużenie żywotności baterii. Każdy z telefonów zasilany jest tak, by w pełni wykorzystać swoje zaawansowane możliwości: Xperia X działa z procesorem Qualcomm Snapdragon 650, Xperia X Performance ‒ z procesorem Qualcomm Snapdragon 820 dla ultraszybkiej łączności.

Całkowicie nowy Predictive Hybrid Autofocus, stworzony we współpracy ze specjalistami od fotografii z zespołu Sony, pozwala wybrać główny, poruszający się obiekt w kadrze, a następnie przewiduje jego ruch w taki sposób, by obraz tego obiektu był idealnie ostry nawet w zbliżeniu.

Projektanci Sony sprawdzili materiały, tekstury i układy krzywizn, by zapewnić naturalne dopasowanie telefonu do dłoni. Każdy ze smartfonów serii X ma być wygodny z zakrzywionym wyświetlaczem, osadzonym w znanej już zaokrąglonej ramce. Jednolita koncepcja designu obejmuje także na idealnie pasujący do wymagań użytkowników model Xperia XA, który oferuje wyświetlacz rozciągający się od krawędzi do krawędzi smartfonu.

Każdy ze smartfonów Xperia X, Xperia X Performance i Xperia XA będzie występować od lata 2016 roku w czterech kolorach: białym, grafitowo-czarnym, limonkowo-złotym i różano-złotym oraz dodatkowo z wyborem dopasowanych do designu etui.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto