A A A

Martin Scorsese nakręci film sfinansowany dzięki NFT

3 grudnia 2021, 14:00
Będzie to pierwszy pełnometrażowy obraz z Hollywood wyprodukowany w całości ze środków uzyskanych ze sprzedaży cyfrowych tokenów,
Martin Scorsese nakręci film sfinansowany dzięki NFT

Nowa metoda finansowania czy humbug?

Firma producencka NFT Studios zamierza zebrać między 8 a 10 milionów dolarów poprzez sprzedaż 10 tysięcy NFT inwestorom prywatnym i instytucjonalnym.

Niewymienialne tokeny potwierdzające prawo własności dóbr cyfrowych (w tym przypadku części praw do filmu) stały się narzędziem wychwalanym przez jednych, a przez innych uważana za zwykłą wydmuszkę.

Według Nielsa Juula, założyciela pionierskiego studia zadaniem było opracowanie nowego modelu finansowania filmów w celu obejścia przestarzałego systemu Hollywood, w którym mniejsze produkcje potrzebują nawet ośmiu lat, aby trafić na ekrany.

„Studia realizują głównie wielkie produkcje, powstanie niezależnego filmu może trwać całe lata. W systemie hollywoodzkim trudno jest pozyskać inwestorów wykładających pieniądze na filmy (...). Chcemy ten system zdemokratyzować" – oświadczył Juul.

Film, którego reżyserii podjął się Scorsese, nosi tytuł „A Wing and a Prayer" i opowiada prawdziwą historię, nawiązującą do sławnej podróży dookoła świata Phileasa Fogga przedstawionej w powieści „W 80 dni dookoła świata".

Gorączka związana z NFT trwa w najlepsze. Nie wszyscy jednak podzielają nadzieje pokładane w tej formie sprzedaży. Analityk finansowy Rabobanku, Michael Every, powiedział na początku roku, że jest oszołomiony „żarliwą głupotą" rynku.

fot. KCB 1805 – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto