A A A

McAfee zabezpiecza urządzenia mobilne

23 lutego 2011, 10:58
McAfee zabezpiecza urządzenia mobilne

McAfee wprowadza na rynek nowe zabezpieczenia dla urządzeń mobilnych.

Nowe rozwiązania McAfee — zestaw „Mobile Security” i program „Business Ready” — przyczyniają się do wprowadzenia nowego standardu bezpieczeństwa urządzeń mobilnych. Firma oferuje obecnie swoim partnerom w ramach jednej licencji technologie WaveSecure i VirusScan Mobile, które umożliwiają użytkownikom zdalne zablokowanie i zlokalizowanie ukradzionych lub zgubionych urządzeń oraz zdalne wykonanie kopii zapasowej, wykasowanie i odzyskanie danych, a także ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem pochodzącym z poczty elektronicznej, komunikatorów i Internetu. Partnerzy McAfee mogą korzystać z tej oferty już teraz.

Program McAfee „Business Ready”, który ma zostać uruchomiony w II kwartale 2011 r., umożliwia partnerom załadowanie oprogramowania klienta McAfee Enterprise Mobility Management (McAfee EMM) z technologią McAfee Mobile Security zabezpieczającą użytkowników indywidualnych. Do każdego urządzenia z oprogramowaniem WaveSecure lub VirusScan Mobile (bądź całym zestawem) dołączony jest klient McAfee EMM, który pozwala na połączenie urządzenia z siecią przedsiębiorstwa zabezpieczoną przez oprogramowanie McAfee EMM. Dzięki temu użytkownik indywidualny ma możliwość zakupu urządzenia od razu gotowego do współpracy z siecią przedsiębiorstwa, co ułatwia korzystanie z niego w pracy. Jednocześnie partnerzy McAfee mogą zapewnić lepszą obsługę obu segmentów: użytkowników indywidualnych i klientów biznesowych.

McAfee Mobile Security zapewnia ochronę przed zagrożeniami dla urządzeń mobilnych, usług mobilnych i treści mobilnych w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie McAfee WaveSecure, dostępne w 16 językach, zostało już bezpośrednio pobrane przez ponad milion użytkowników indywidualnych. WaveSecure umożliwia użytkownikowi korzystanie z urządzeń mobilnych bez obaw: może on odszukać zagubiony telefon dzięki funkcji alarmu i lokalizacji, zapobiec jego użyciu przez niepowołane osoby dzięki funkcji zdalnego zablokowania lub skasowania danych, a nawet zdalnie wykonać kopię zapasową danych ze zgubionego telefonu.

Oprogramowanie McAfee VirusScan Mobile zabezpiecza urządzenia mobilne przed wirusami i innym szkodliwym oprogramowaniem oraz zapewnia nieprzerwane funkcjonowanie najważniejszych usług komunikacyjnych. Ochrona polega na automatycznym skanowaniu i czyszczeniu plików, wiadomości e-mail, plików pobieranych z Internetu, wiadomości tekstowych i MMS oraz załączników. Oprogramowanie VirusScan Mobile wymaga tylko minimalnych zasobów procesora i pamięci urządzenia mobilnego, dzięki czemu użytkownik może korzystać z urządzenia w sposób niezakłócony. Rozwiązanie VirusScan Mobile jest dostępne także w postaci zestawu Software Development Kit SDK (dla programistów), co umożliwia producentom sprzętu użycie go w systemach wbudowanych. Zostało ono już zastosowane w ponad 100 mln sztuk urządzeń mobilnych.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto