A A A

Mechaniczna klawiatura gamingowa Lenovo

13 lipca 2016, 14:30
Marka Lenovo przygotowała szereg akcesoriów dla graczy. Pierwszym z nich, który trafił już na półki sklepów jest profesjonalna klawiatura Lenovo Y Gaming Keyboard.
Mechaniczna klawiatura gamingowa Lenovo

Nowa klawiatura to propozycja dla wymagających amatorów i profesjonalistów. Posiada wszystkie niezbędne funkcje i rozwiązania konstrukcyjne, by gracze mogli całkowicie pozbyć się bariery technologicznej podczas rozgrywek, którą bardzo często są wolne i mało precyzyjne peryferia. Lenovo zapewnia, że klawiatura Y Gaming została zaprojektowana do wygrywania, a mechaniczne przełączniki pod każdym klawiszem, pewnie i szybko realizują polecenia gracza tak, by mógł osiągnąć swój cel.

Wysoka jakość wykonania oraz mechaniczna konstrukcja to cechy charakterystyczne klawiatury Lenovo. Każdy z przycisków posiada własny, niezależnie działający przełącznik, który rejestruje ruch z niesamowitą dokładnością i czułością sprawiając, że czas między wydaniem komendy, a realizacją jest niezauważalny. Klawiatury mechaniczne to bezapelacyjnie najlepsze rozwiązanie dla graczy. Oprócz precyzji nawigacji oferują bardzo długą żywotność, kilka lub nawet kilkanaście razy dłuższą od tradycyjnych klawiatur membranowych. Lenovo Y Gaming Keyboard została wyposażona w przyciski Kailh Red Shaft, które wytrzymują minimum 50 mln wciśnięć, a ich eksploatacja jest zupełnie nieodczuwalna dla gracza. Przez cały czas przyciski działają z taką samą czułością i oferują taką samą jakość grania. Przyciski Kailh Red Shaft wymagają do aktywacji siły nacisku ok. 50g. To jedne z najlżejszych typów klawiszy, co oznacza, że klawiatura reaguje na niewielki nacisk i nie jest wymagająca pod kątem fizycznym nawet dla początkującego gracza.

Same przyciski to jednak za mało, by sprostać rosnącej konkurencji graczy w wirtualnych rozgrywkach. Profesjonalne klawiatury oferują także szereg przydatnych funkcji, które zwiększają skuteczność w wirtualnych potyczkach i przyspieszają wydawanie komend, tak by być o krok przed innymi. Z funkcją anty-ghosting naciśnięcie wielu klawiszy jednocześnie wywoła i wykona zapisaną komendę perfekcyjnie i bez opóźnień. 6 programowalnych przycisków zlokalizowanych po lewej stronie klawiatury daje możliwość zapisania nawet do 18 najbardziej potrzebnych komend makro. Klawiatura posiada również przycisk Windows Key Lock, który w mgnieniu oka przełącza urządzenie między zwykłym sposobem pracy, a trybem gamingowym oraz specjalne oprogramowanie do zarządzania ustawieniami.

Tym co pozwala wygodnie grać przez kilka godzin, a nawet i całą noc oprócz doskonałego tytułu i godnych rywali jest ergonomia. Liczy się wszystko, zarówno duży, czytelny ekran, wygodny fotel, jak i dobrze zaprojektowane akcesoria. Podczas tworzenia produktów gamingowych Lenovo, marka przeprowadziła konsultacje z graczami, a projektanci starali się usunąć wszystkie elementy, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na komfort gry. Dlatego Lenovo Gaming Y Keyboard wyróżnia się naprawdę przemyślaną konstrukcją, pozwalającą na szybki dostęp do kluczowych przycisków i funkcji. W lewym, górnym rogu zostały umieszczone programowalne klawisze G 1-6 oraz M 1-3, a w prawym porty do podłączenia pozostałych akcesoriów: słuchawek, myszy, mikrofonu. Klawiatura posiada też gumowaną podpórkę pod nadgarstki, by nawet całonocna sesja przed komputerem była komfortowa i bezbolesna. Dla fanów rozrywki po zmroku Lenovo przygotowało aż 5 poziomów podświetlenia klawiszy oraz motywu przewodniego całej serii produktów gamingowych Lenovo - charakterystycznej litery Y na środku klawiatury.

W skład serii gamingowej oprócz wspomnianej klawiatury wchodzi też podkładka i mysz Lenovo Y Gaming Precision. Mysz posiada 9 programowalnych przycisków, laserowy sensor o czułości do 8200 DPI, czas reakcji aż do 1000 HZ oraz wymienne odważniki, które pozwolą dostosować wagę myszki do każdej rozgrywki. Lekkie i wytrzymałe słuchawki Lenovo Y Gaming to propozycja dla graczy lubiących długie sesje. Pokryte nylonowym materiałem nie tylko dbają o wygodę użytkownika, ale też odizolowują go od szumów i zakłóceń z zewnętrznego świata. Słuchawki są konfigurowalne i można je dostosować pod kątem ustawień dźwięku. Posiadają mikrofon, złącze USB 3.0 oraz audio. Plecak Lenovo Y Active Gaming Backpack wyróżnia designem, jakością wykonania oraz funkcjonalnością. Pomieści nawet duże laptopy o przekątnej ekranu do 17,3".

Akcesoria Lenovo Y Gaming są dostępne w sklepie x-kom.pl. Klawiatura Lenovo Y Gaming Keyboard kosztuje ok. 499 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto