A A A

Messenger dla dzieci nie tylko w USA

24 kwietnia 2020, 08:30
Ze specjalnej wersji komunikatora dla dzieci można korzystać już w ponad 70 krajach.
Messenger dla dzieci nie tylko w USA

Messenger dla najmłodszych wkracza do kolejnych krajów.

Facebook ogłosił, że wprowadza swój internetowy komunikator dla dzieci do kolejnych państw, m.in. Brazylii, Indii, Japonii i Nowej Zelandii. Serwis zapowiada także kilka poprawek w funkcjonowaniu samej aplikacji.

 

Pomoże w zdalnej nauce

Messenger Kids miał premierę w Stanach Zjednoczonych w 2017 r. Rok później aplikację udostępniono użytkownikom z Kanady i Peru. Ze względu na obecną sytuację Facebook postanowił umożliwić korzystanie z aplikacji dzieciom z kolejnych krajów. W wielu miejscach zamknięto szkoły, a nauka odbywa się zdalnie – messenger może im ułatwić komunikację.

 

Ciągły rozwój komunikatora

Serwis stara się także cały czas ulepszać aplikację. Na przykład rodzice nie muszą już akceptować w imieniu swoich dzieci wysyłanych zaproszeń, jeśli nie chcą. Mogą im po prostu nadać takie uprawnienia, jednak dalej będą otrzymywać powiadomienia dotyczące znajomości zawieranych dzięki komunikatorowi.

Niebawem będzie możliwe zakładanie grupowych czatów, np. przez nauczycieli czy trenerów, w których za zgodą rodziców będą mogły uczestniczyć dzieci. Opiekunowie będą mogli też zmienić ustawienia prywatności, aby zdjęcia lub imiona młodych użytkowników były widoczne dla znajomych kontaktów z USA, Kanady i Ameryki Łacińskiej.

 

Nie brakowało kontrowersji

Messenger dla dzieci budził w przeszłości kontrowersje. W ubiegłym roku w wyniku błędu implementacji dzieci mogły zakładać czaty grupowe, także z osobami, których rodzice wcześniej nie zaakceptowali. Na sytuację zareagował nawet Kongres Stanów Zjednoczonych, który naciskał na zmiany w zakresie ochrony prywatności i bezpieczeństwa użytkowników Facebooka.

fot. 7721622 – Pixabay

 


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto