A A A

Meta podjęła działania prawne przeciw oszustom phishingowym

21 grudnia 2021, 12:00
Przestępcy mieli podszywać się pod Facebooka, Messengera, WhatsAppa i Instagram.
Meta podjęła działania prawne przeciw oszustom phishingowym

39 000 fałszywych kont

Według informacji firmy Meta (do niedawna Facebook) przestępcy działający w sieci od 2019 r. utworzyli ponad 39 000 stron internetowych w należących do koncernu portalach społecznościowych i w komunikatorze WhatsApp. Imitując usługi Mety, oszukiwali użytkowników, żeby przejąć ich dane logowania.

Meta ogłosiła, że podejmuje kroki prawne przeciw oszustom. Mieli oni używać narzędzia Ngrok, aby kierować ruch internetowy do fałszywych stron logowania, które zbudowali. Osoby, które kliknęły link phishingowy, przenoszone były na strony przypominające Facebooka, Instagram, Messengera lub WhatsAppa. Po próbie zalogowania nazwa i hasło użytkownika wpadały w ręce przestępców.

Ataki nasiliły się w marcu tego roku. Meta podjęła współpracę z autorami Ngroka, żeby zawiesić adresy URL, z których korzystali oszuści. Pozew firmy złożony w sądzie federalnym w Kalifornii dotyczy nie tylko ataków phishingowych, ale też naruszenia praw autorskich poprzez wykorzystanie logotypów i znaków towarowych Mety na fałszywych stronach logowania.

fot. Chetraruc Pixabay – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto